Opoczno

Ceramika Opoczno powstała w 1883 roku, kiedy to Jan Dziewulski oraz bracia Józef i Władysław Lange rozpoczęli produkcję czerwonej cegły oraz wyrobów ceramicznych. W krótkim czasie ofertę rozszerzono o kafle, płytki ścienne i terakotę w różnych kolorach. Produkcja została znacznie ograniczona w okresie II wojny światowej, a po jej zakończeniu przedsiębiorstwo znacjonalizowano.

Obecnie Opoczno to jeden z czołowych polskich producentów ceramiki cieszący się renomą i uznaniem wśród klientów. Fabryka stale rozwija się, wprowadzając nowe technologie, które przekładają się na jakość i estetykę ceramiki Opoczno. Oferta producenta jest wyznacznikiem oryginalnych i stylowych aranżacji wnętrz, co potwierdza duże zainteresowanie architektów w kraju i zagranicą.

Opoczno od lat dostarcza płytki o wyjątkowym bogactwie wzorów, struktur, kolorów i formatów. Każda kolekcja to wyszukany design inspirujący do tworzenia wnętrz o niepowtarzalnym stylu. Producent płytek Opoczno subtelnie łączy tradycje z nowoczesnością co sprawia, że produkty wyróżniają się wyjątkową estetyką. Rozwijane od lat technologie produkcyjne, bogate doświadczenie i zaangażowanie projektantów sprawia, że Opoczno wytwarza kafelki o wysokiej estetyce oraz jakości. Marka jako jedna z pierwszych wprowadziła płytki rektyfikowane, które mają gładkie krawędzie i zachowaną dokładność wymiarową.


Istnieje 349 produktów.

Wyświetlaj 1-21 z 349 elementów

Aktywne filtry

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się Lub Resetuj hasło